Zimowa/letnia szkoła bezpieczeństwa PDF Drukuj Email
czwartek, 10 lutego 2011 12:57

Letnia/zimowa szkoła bezpieczeństwa


Co roku w okresie ferii zimowych oraz wakacji organizowane są akcje profilaktyczne ph. "Zimowa Szkoła Bezpieczeństwa " oraz "Letnia Szkoła Bezpieczeństwa"

Są to działania edukacyjne prowadzone przez pracowników Sekcji Promocji Zdrowia  Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Białymstoku przy współpracy z  ZR PCK w Białymstoku ,Wydziałem Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, Sekcją Higieny Dzieci i Młodzieży PSSE w Białymstoku oraz Departamentem Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego W Białymstoku Referatu Zdrowia.

 

Podczas spotkań z uczestnikami półkolonii zimowych i letnich prowadzone są działania:

  • Zajęcia edukacyjne nt. higieny osobistej, alkoholu, nikotyny, zasad racjonalnego żywienia, zapobiegania chorobom (grypa), aktywnego  i bezpiecznego wypoczynku oraz zasad udzielania pierwszej pomocy .

 

  • Konkursy nt. zdrowego stylu życia i zasad udzielania pierwszej pomocy.

 

  • Dystrybucja materiałów edukacyjnych nt. zasad zdrowego stylu życia oraz bezpiecznego zimowego i letniego wypoczynku.

 

  • Rozwiązywanie rebusów, zagadek , krzyżówek oraz układanie puzzli nt. zdrowego stylu życia.

 

 

W ramach akcji Zimowa  szkoła bezpieczeństwa 2016 pracownicy Sekcji Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białymstoku wspólnie z  współrealizatorami zaplanowali wiele ciekawych zajęć adresowanych do dzieci i młodzieży spędzających ferie w placówkach organizujących wypoczynek na terenie miasta Białystok i powiatu białostockiego.

 

Na okres trwania ferii zimowych 20016r. przygotowano spotkania edukacyjne, prelekcje, pogadanki oraz gry i zabawy o tematyce prozdrowotnej. Prowadzący zaplanowali również dystrybucję ulotek i materiałów promujących zdrowie lub ostrzegających przed niebezpiecznym wpływem na zdrowie m.in. używek.

 

Uczestnicy zajęć będą mogli dowiedzieć się m.in.: jak się zdrowo odżywiać, chronić się przed  chorobami zakaźnymi, czy też jak aktywnie i bezpiecznie spędzać wolny czas. Będzie to również okazja do nauczenia się zasad udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego dbania o higienę osobistą. Zajęcia będą miały na celu również uświadomienie młodych ludzi jak zgubne są skutki biernego i czynnego palenia oraz jak postępować, aby nie popaść w niebezpieczne nałogi.

 

 

 

 

 

 

Wpisany przez Grzegorz Kruk   
Poprawiony: wtorek, 09 lutego 2016 14:21
 
NIZP - Państwowy Zakład Higieny Instytut Żywności i Żywienia Monitoring Jakości Sanitarnej Wody Instytut Medycyny Pracy Ministerstwo Zdrowia