V edycja ogólnopolskiego Projektu „Lekki tornister” w ramach kampanii na rzecz profilaktyki wad postawy PDF Drukuj Email
piątek, 25 listopada 2016 14:15

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białymstoku zaprasza do realizacji V edycji ogólnopolskiego Projektu „Lekki tornister” w ramach kampanii na rzecz profilaktyki wad postawy.
Projekt skierowany jest do wszystkich szkół podstawowych, publicznych i niepublicznych (klasy I – III) oraz do oddziałów przedszkolnych mieszczących się w szkołach. Projekt ma na celu działania prozdrowotne, zmierzające w kierunku profilaktyki chorób układu ruchu wśród najmłodszych.

Dziecko rozpoczynając naukę w szkole podstawowej zmienia swój dotychczasowy tryb życia. Musi przyzwyczaić się do kilkugodzinnego siedzenia w ławce, zmierzyć się z często przeciążonymi plecakami, a przy tym następuje wzmożony wzrost ciała. Sprzyja to powstawaniu wad postawy i wielu problemów.

 

 

Projekt „Lekki tornister” zakłada prowadzenie działań edukacyjnych z zakresu profilaktyki wad postawy, motywowanie uczniów do prawidłowego i zdrowego trybu życia, jak również zwrócenie uwagi uczniom, ich rodzicom, opiekunom i nauczycielom na problem przeciążonych plecaków uczniów, będących przyczyną wad postawy przy wykorzystaniu dostępnych pomocy w ramach Projektu.

W celu ubiegania się o udział w Projekcie, przedstawiciel szkoły musi pobrać i przesłać wypełniony formularz zgłoszeniowy na adres e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. w terminie do 09.12.2016 r. Organizatorzy dokonają wyboru uczestników do bieżącej edycji projektu na podstawie kolejności wpływu prawidłowo wypełnionych Formularzy Zgłoszeniowych (maksymalny limit wynosi 1000 szkół). W ramach kampanii organizatorzy przewidują bezpłatne materiały dydaktyczne, a dla szkół które wykażą się największą inicjatywą, kreatywnością działań na rzecz profilaktyki wad postawy

-przeprowadzenie spotkania edukacyjnego, ufundowanie nagrody (zakup i montaż szafek ze skrytkami dla dzieci). Projekt posiada honorowy patronat Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Szczegółowe informacje, dotyczące całego projektu, znajdują się na stronie www.lekkitornister.org

Poprawiony: środa, 04 stycznia 2017 11:07
 
NIZP - Państwowy Zakład Higieny Instytut Żywności i Żywienia Monitoring Jakości Sanitarnej Wody Instytut Medycyny Pracy Ministerstwo Zdrowia