Światowy Dzień Walki z Rakiem- DZIEŃ OTWARTY 4.02.2017r. w BCO PDF Drukuj Email
środa, 01 lutego 2017 12:36

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białymstoku informuje o zbliżających się obchodach Światowego Dnia Walki z Rakiem. Większość ośrodków onkologicznych zwyczajowo w pierwszą sobotę lutego pod patronatem Polskiej Unii Onkologii organizuje akcję „Dnia Drzwi Otwartych”. Zbliżający się 17. Światowy Dzień Walki z Rakiem jest dobrą okazją do rozpropagowania w społeczeństwie informacji na temat chorób nowotworowych, zachowań sprzyjających troszczeniu się o własne zdrowie, zachowywania czujności onkologicznej i uczestniczenia w bezpłatnych, profilaktycznych badaniach przesiewowych.

 

 

W Polsce, choroby nowotworowe są obecnie przyczyną około 20% wszystkich zgonów, w tym około 40% zgonów u kobiet w wieku 45-65 lat i 30% zgonów u mężczyzn w wieku 45-65 lat. Proponowane hasło przewodnie tegorocznego Światowego Dnia Walki z Rakiem to nadal aktualny APEL Polskiej Unii Onkologii i całego środowiska onkologów polskich o wspólne, intensywne działania na rzecz zapewnienia równego dostępu w naszym kraju do europejskich standardów kompleksowej opieki onkologicznej stosownie do nadal aktualnych postulatów zawartych w Paryskiej Karcie Walki z Rakiem z 2000 r. Apel znaleźć można pod linkiem:

http://www.puo.pl/program-walki-z-rakiem/narodowy-program-zwalczaniachorob-

nowotworowych/apel-puo-do-wszystkich-obywateli-naszego-kraju

Mając powyższe na uwadze Białostockie Centrum Onkologii w Białymstoku zaprasza mieszkańców naszego regionu na DZIEŃ OTWARTY 4 lutego 2017r. (sobota) w godz.10-12 do Specjalistycznej Przychodni Onkologicznej (wejście od ulicy Warszawskiej).

 

Poprawiony: środa, 01 lutego 2017 12:43
 
NIZP - Państwowy Zakład Higieny Instytut Żywności i Żywienia Monitoring Jakości Sanitarnej Wody Instytut Medycyny Pracy Ministerstwo Zdrowia