Letnia/zimowa szkoła bezpieczeństwa

Co roku w okresie ferii zimowych oraz wakacji organizowane są akcje profilaktyczne ph. “Zimowa Szkoła Bezpieczeństwa “ oraz “Letnia Szkoła Bezpieczeństwa”

Są to działania edukacyjne prowadzone przez pracowników Sekcji Promocji Zdrowia  Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Białymstoku przy współpracy z  ZR PCK w Białymstoku ,Wydziałem Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, Sekcją Higieny Dzieci i Młodzieży PSSE w Białymstoku oraz Departamentem Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego W Białymstoku Referatu Zdrowia.

Podczas spotkań z uczestnikami półkolonii zimowych i letnich prowadzone są działania:

  • Zajęcia edukacyjne nt. higieny osobistej, alkoholu, nikotyny, zasad racjonalnego żywienia, zapobiegania chorobom (grypa), aktywnego  i bezpiecznego wypoczynku oraz zasad udzielania pierwszej pomocy .
  • Konkursy nt. zdrowego stylu życia i zasad udzielania pierwszej pomocy.
  • Dystrybucja materiałów edukacyjnych nt. zasad zdrowego stylu życia oraz bezpiecznego zimowego i letniego wypoczynku.
  • Rozwiązywanie rebusów, zagadek , krzyżówek oraz układanie puzzli nt. zdrowego stylu życia.

 

W ramach akcji Zimowa  szkoła bezpieczeństwa 2016 pracownicy Sekcji Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białymstoku wspólnie z  współrealizatorami zaplanowali wiele ciekawych zajęć adresowanych do dzieci i młodzieży spędzających ferie w placówkach organizujących wypoczynek na terenie miasta Białystok i powiatu białostockiego.

Na okres trwania ferii zimowych 20016r. przygotowano spotkania edukacyjne, prelekcje, pogadanki oraz gry i zabawy o tematyce prozdrowotnej. Prowadzący zaplanowali również dystrybucję ulotek i materiałów promujących zdrowie lub ostrzegających przed niebezpiecznym wpływem na zdrowie m.in. używek.

Uczestnicy zajęć będą mogli dowiedzieć się m.in.: jak się zdrowo odżywiać, chronić się przed  chorobami zakaźnymi, czy też jak aktywnie i bezpiecznie spędzać wolny czas. Będzie to również okazja do nauczenia się zasad udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego dbania o higienę osobistą. Zajęcia będą miały na celu również uświadomienie młodych ludzi jak zgubne są skutki biernego i czynnego palenia oraz jak postępować, aby nie popaść w niebezpieczne nałogi.