„Mam czas rozmawiać”

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białymstoku informuje o kampanii społecznej pod hasłem: „Mam czas rozmawiać”. Działanie jest kontynuacją kampanii Krajowego Centrum ds. AIDS z 2017 r. o tym samym tytule, która oparta jest na idei promowania międzypokoleniowego dialogu o zdrowiu rodziny, w tym HIV/AIDS i innych chorób przenoszonych drogą płciową. W dniach 23-30.11.2018r. obchodzony jest Europejski Tydzień Testowania, a 01.12.2018r. –Światowy Dzień AIDS. W tych dniach można wykonać test diagnostyczny w kierunku HIV w punkcie konsultacyjno diagnostycznym w Białymstoku ul. Bema 2 lok.011. Aktualne godziny pracy można sprawdzić na stronie internetowej: https://aids.gov.pl/pkd/ oraz w załączniku. W ramach działań kampanijnych realizowanych przez Krajowe Centrum ds. AIDS w listopadzie zaplanowano:

– emisję spotu w TVP, komunikacji miejskiej, sieci kin Helios w całej Polsce, placówkach medycznych, na dworcach PKP oraz na
internetowych portalach informacyjnych, takich jak: Wp.pl, Gazeta.pl.,

– działania informacyjno-promocyjne w Internecie, których osią jest komunikacja w sieci, realizowana przez grupy ambasadorek i ambasadorów. Posty na Facebooku, Instagramie oraz wpisy na blogach uświadomią, dlaczego z bliskimi warto i trzeba rozmawiać o zdrowiu. Podkreślą, jak ważna jest świadomość problematyki HIV/AIDS, a w szczególności wiedza na temat testowania i leczenia zakażenia. Problem ten może dotyczyć każdego bez względu na wiek, płeć, miejsce zamieszkania, czy status społeczny.

plakat -Mam czas rozmawiać