Szkolenie w zakresie poradnictwa okołotestowego dla pracowników laboratoriów, punktów krwiodawstwa oraz innych placówek wykonujących testy w kierunku HIV PDF Drukuj Email
poniedziałek, 09 października 2017 07:38

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białymstoku informuje, że Krajowe Centrum ds. AIDS oraz Polska Fundacja Pomocy Humanitarnej „Res Humanae” organizują szkolenie w zakresie poradnictwa okołotestowego dla pracowników laboratoriów, punktów krwiodawstwa oraz innych placówek wykonujących testy w kierunku HIV. W programie uwzględniono m.in. zagadnienia dotyczące aspektów medycznych, etyczno-prawnych i psychospołecznych HIV/AIDS oraz warsztaty z poradnictwa okołotestowego dostosowanego do laboratoriów i innych placówek wykonujących testy. Szkolenie obejmuje 30 godzin zajęć dydaktycznych, w tym 20 godzin warsztatów. Wykładowcami są profesjonaliści, doskonale znający zagadnienia zarówno w aspekcie teoretycznym, jak i dysponujący dużym doświadczeniem w pracy w punktach testowania w kierunku HIV. Wszyscy uczestnicy otrzymają zaświadczenie potwierdzające ukończenie szkolenia.

Szkolenie odbędzie się w dn. 16-19 października 2017 r. w podwarszawskiej miejscowości uzdrowiskowej Konstancin–Jeziorna. Odpłatność za udział w szkoleniu wynosi 180 zł. Organizator zapewnia w ramach opłaty zakwaterowanie w pokojach 2–osobowych z łazienką i wyżywienie. Uczestnik pokrywa koszty dojazdu we własnym zakresie. Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu, proszone są o przesłanie na adres Fundacji (przez e-mail, fax lub pocztą) załączonej karty zgłoszenia na szkolenie oraz informacji o odbiorcy rachunku (dla osób, które życzą sobie wystawienia rachunku).

 

Wpisany przez Wioleta Owczarska   
Poprawiony: poniedziałek, 09 października 2017 08:21
Więcej…
 
Informacja dotycząca stosowania szczepionki VARIVAX jako dawki uzupełniającej po rozpoczętym cyklu szczepionką VARILRIX. PDF Drukuj Email
czwartek, 07 września 2017 12:08

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białymstoku przekazuje stanowisko w kwestii zastosowania szczepionki VARIVAX jako dawki uzupełniającej po rozpoczętym cyklu szczepionką VARILRIX.

Pismo dotyczące kwestii zastosowania szczepionki VARIVAX

Wpisany przez Piotr Czuba   
Poprawiony: czwartek, 07 września 2017 12:24
 
Bezpłatne spotkania i warsztaty edukacyjne skierowane do osób żyjących z HIV i ich bliskich PDF Drukuj Email
czwartek, 31 sierpnia 2017 06:54

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białymstoku informuje, że Fundacja Edukacji Społecznej W Warszawie zaprasza, w ramach Akademii Pozytywnego Życia, na bezpłatne spotkania i warsztaty edukacyjne skierowane do osób żyjących z HIV i ich bliskich. Więcej informacji w załączonych materiałach.

Materiały do pobrania :

Plakat

Ulotka

Wpisany przez Wioleta Owczarska   
Poprawiony: czwartek, 31 sierpnia 2017 11:20
 
Materiały profilaktyczne w zakresie WZW TYPU A PDF Drukuj Email
piątek, 25 sierpnia 2017 13:35

Materiały profilaktyczne w zakresie WZW TYPU A przygotowane przez Departament Promocji Zdrowia, Biostatystyki i Analiz Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

 

Wpisany przez Piotr Czuba   
Poprawiony: piątek, 25 sierpnia 2017 13:47
 
Informacja dotycząca stosowania szczepionki Prevenar 13 oraz szczepionki Tetraxim PDF Drukuj Email
piątek, 18 sierpnia 2017 07:29

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białymstoku przekazuje informacje w sprawie szczepień niemowląt w ramach alternatywnego zastosowania Prevenaru 13 zamiast stosowanego do populacyjnych szczepień obowiązkowych preparatu Synflorix oraz stosowania szczepionki Tetraxim. Stanowisko w powyższej sprawie opublikowano w Medycynie Praktycznej – szczepienia w numerze 2/2017 dostępne także na stronie PTW pod adresem: http://ptwakc.org.pl/category/wytyczne-i-stanowiska-ptw/.

Załączniki:

Wytyczne nr 1

Wytyczne nr 2

Wpisany przez Agnieszka Gołębiewska   
Poprawiony: piątek, 18 sierpnia 2017 07:38
 
ROZTRZYGNIĘTY ETAP POWIATOWY OLIMPIADY WIEDZY O HIV/AIDS 2017 PDF Drukuj Email
piątek, 12 maja 2017 09:23

W dniu 10 maja 2017. w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim odbyły się eliminacje powiatowe Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS kierowanej do szkół gimnazjalnych.

 

Celem Olimpiady jest poszerzenie wiedzy młodzieży na temat zapobiegania zakażeniom wirusem HIV, chorobom przenoszonym drogą płciową oraz kształtowanie pozytywnych postaw wobec ludzi żyjących z HIV i chorych na AIDS.

 

Organizatorzy Olimpiady:

ü  Wojewódzka i Powiatowa Stacja Sanitarno–Epidemiologiczna
w Białymstoku,

ü  Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej Oddział Terenowy  
w Białymstoku,

ü  Urząd Miejski w Białymstoku

ü  Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku,

ü  Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku,

ü  Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku.

 

W etapie powiatowym udział wzięło 52 laureatów eliminacji szkolnych z 11 szkół gimnazjalnych z terenu miasta Białegostoku.

Uczestnicy Olimpiady wypełniali test, składający się z 29 pytań zamkniętych i 1 pytania otwartego, wykazując się dużym zasobem wiedzy dotyczącym ww. tematyki.

Laureaci etapu powiatowego:

I miejsce –Wiktoria Kowalska – Publiczne Gimnazjum nr 30
w Białymstoku

II miejsce- Artur Sierzputowski - Publiczne Gimnazjum nr 30
w Białymstoku

III miejsce-  Angelika Stasiak – Publiczne Gimnazjum nr 1
w Białymstoku

 

Eliminacje wojewódzkie odbędą się 25 maja 2017 r. o godz. 10.00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku ul.

Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za udział w Olimpiadzie Wiedzy o HIV/AIDS , a laureatom etapu powiatowego życzymy powodzenia w eliminacjach wojewódzkich.

Zdjęcia z Olimpiady :

1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13

Wpisany przez Teresa Poznańska   
Poprawiony: piątek, 12 maja 2017 09:48
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 14
NIZP - Państwowy Zakład Higieny Instytut Żywności i Żywienia Monitoring Jakości Sanitarnej Wody Instytut Medycyny Pracy Ministerstwo Zdrowia