JAK POSTĘPOWAĆ W PRZYPADKU ZNALEZIENIA PADŁEGO DZIKA PDF Drukuj Email
środa, 13 grudnia 2017 08:58

Informacja dla obywateli opracowana w Głównym Inspektoracie Weterynarii

W związku z występowaniem na terenie województwa podlaskiego ognisk wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF) Główny Lekarz Weterynarii opracował ulotkę informacyjną dotyczącą postępowania w przypadku znalezienia padłego dzika.

 

ULOTKA - do przeczytania

Wpisany przez Marta Bołtruczyk   
Poprawiony: środa, 13 grudnia 2017 10:27
 
Zagrożenia okresu zimowego – udzielanie pomocy osobom bezdomnym i potrzebującym PDF Drukuj Email
środa, 22 listopada 2017 10:37

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białymstoku informuje,że w związku ze zbliżającym się okresem zimowym, wzrasta zagrożenie szczególnie dla osób bezdomnych i samotnych. Niekorzystne warunki pogodowe m.in. intensywne opady śniegu, bardzo niskie temperatury czy gołoledź, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. Wychłodzenie organizmu, ryzyko pożarowe a także zatrucia tlenkiem węgla, to tylko jedne z wielu niebezpieczeństw.

Przy Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku, uruchomiona została bezpłatna całodobowa infolinia dla osób bezdomnych i potrzebujących o numerze 800 444 989, pod którym można uzyskać informacje o miejscach schronienia, punktach wydawania gorących posiłków oraz ciepłej odzieży.

Straż Miejska pod numerem alarmowym 986 oraz Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego tel. 743 61 48/49 również udzielają informacji z zakresu udzielania pomocy i eliminowania zagrożeń. Wykaz ośrodków wsparcia doraźnego dla osób bezdomnych woj podlaskiego oraz rejestr placówek noclegowych, na stronie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Białymstoku: https://www.wsse.bialystok.pl/index.php/noclegownie-i-osrodki-wsparcia-dla-bezdomnych/

Wpisany przez Wioleta Owczarska   
Poprawiony: środa, 22 listopada 2017 10:58
 
Szkolenie w zakresie poradnictwa okołotestowego dla pracowników laboratoriów, punktów krwiodawstwa oraz innych placówek wykonujących testy w kierunku HIV PDF Drukuj Email
poniedziałek, 09 października 2017 07:38

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białymstoku informuje, że Krajowe Centrum ds. AIDS oraz Polska Fundacja Pomocy Humanitarnej „Res Humanae” organizują szkolenie w zakresie poradnictwa okołotestowego dla pracowników laboratoriów, punktów krwiodawstwa oraz innych placówek wykonujących testy w kierunku HIV. W programie uwzględniono m.in. zagadnienia dotyczące aspektów medycznych, etyczno-prawnych i psychospołecznych HIV/AIDS oraz warsztaty z poradnictwa okołotestowego dostosowanego do laboratoriów i innych placówek wykonujących testy. Szkolenie obejmuje 30 godzin zajęć dydaktycznych, w tym 20 godzin warsztatów. Wykładowcami są profesjonaliści, doskonale znający zagadnienia zarówno w aspekcie teoretycznym, jak i dysponujący dużym doświadczeniem w pracy w punktach testowania w kierunku HIV. Wszyscy uczestnicy otrzymają zaświadczenie potwierdzające ukończenie szkolenia.

Szkolenie odbędzie się w dn. 16-19 października 2017 r. w podwarszawskiej miejscowości uzdrowiskowej Konstancin–Jeziorna. Odpłatność za udział w szkoleniu wynosi 180 zł. Organizator zapewnia w ramach opłaty zakwaterowanie w pokojach 2–osobowych z łazienką i wyżywienie. Uczestnik pokrywa koszty dojazdu we własnym zakresie. Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu, proszone są o przesłanie na adres Fundacji (przez e-mail, fax lub pocztą) załączonej karty zgłoszenia na szkolenie oraz informacji o odbiorcy rachunku (dla osób, które życzą sobie wystawienia rachunku).

 

Wpisany przez Wioleta Owczarska   
Poprawiony: poniedziałek, 09 października 2017 08:21
Więcej…
 
Informacja dotycząca stosowania szczepionki VARIVAX jako dawki uzupełniającej po rozpoczętym cyklu szczepionką VARILRIX. PDF Drukuj Email
czwartek, 07 września 2017 12:08

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białymstoku przekazuje stanowisko w kwestii zastosowania szczepionki VARIVAX jako dawki uzupełniającej po rozpoczętym cyklu szczepionką VARILRIX.

Pismo dotyczące kwestii zastosowania szczepionki VARIVAX

Wpisany przez Piotr Czuba   
Poprawiony: czwartek, 07 września 2017 12:24
 
Bezpłatne spotkania i warsztaty edukacyjne skierowane do osób żyjących z HIV i ich bliskich PDF Drukuj Email
czwartek, 31 sierpnia 2017 06:54

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białymstoku informuje, że Fundacja Edukacji Społecznej W Warszawie zaprasza, w ramach Akademii Pozytywnego Życia, na bezpłatne spotkania i warsztaty edukacyjne skierowane do osób żyjących z HIV i ich bliskich. Więcej informacji w załączonych materiałach.

Materiały do pobrania :

Plakat

Ulotka

Wpisany przez Wioleta Owczarska   
Poprawiony: czwartek, 31 sierpnia 2017 11:20
 
Materiały profilaktyczne w zakresie WZW TYPU A PDF Drukuj Email
piątek, 25 sierpnia 2017 13:35

Materiały profilaktyczne w zakresie WZW TYPU A przygotowane przez Departament Promocji Zdrowia, Biostatystyki i Analiz Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

 

Wpisany przez Piotr Czuba   
Poprawiony: piątek, 25 sierpnia 2017 13:47
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 14
NIZP - Państwowy Zakład Higieny Instytut Żywności i Żywienia Monitoring Jakości Sanitarnej Wody Instytut Medycyny Pracy Ministerstwo Zdrowia