Zaszczep się wiedzą!

Szczepienia są jednym z największych osiągnięć medycyny. Szczepiąc dzieci i dorosłych, zapewniamy im najskuteczniejszą ochronę przed ciężkimi chorobami zakaźnymi.

Dbamy o bezpieczeństwo. Dzięki nim z powierzchni ziemi zniknęła ospa prawdziwa i mamy szansę, że niedługo to samo stanie się z chorobą poliomyelitis. Dzięki szczepieniom dzieci mają bezpieczne dzieciństwo, a dorośli szanse na długie życie. Aby poszerzyć swoją wiedzę na temat szczepień oraz chorób zakaźnych zapraszamy Państwa na stronę akcji „Zaszczep się wiedzą” ( http://zaszczepsiewiedza.pl/ ). Znajdą tam Państwo ciekawe artykuły, statystykę oraz fakty i mity na temat szczepionek.
W ramach akcji pojawiły się dwie publikacje książkowe. Jedna z nich pt. „Przygody dzielnego niedźwiadka Szczepana” to bajka dla najmłodszych, pomagająca pokonać strach przed gabinetem lekarskim i zastrzykami. Sympatyczny bohater poprawi humor nawet najbardziej zaniepokojonym pacjentom oraz udowodni, że szczepień nie trzeba się obawiać.

Druga ze wspomnianych wyżej publikacji „Zaszczep się wiedzą o szczepieniach. Propozycje zajęć z profilaktyki chorób zakaźnych dla uczniów przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych” powstała w ramach konkursu dla nauczycieli realizowanego pod patronatem Głównego Inspektora Sanitarnego, Naczelnej Rady Lekarskiej oraz Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – PZH. Publikacja zawiera scenariusze zajęć dla dzieci i młodzieży pomagające zrozumieć ważność szczepień oraz pozbyć się strachu przed zastrzykami.
Z książek można korzystać na dwa sposoby:

wypożyczyć zgłaszając się do sekcji Promocji Zdrowia
Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczna w Białymstoku
(ul. Warszawska 57A, 15-062 Białystok,
tel.: 85 7222 034, email: pz@psse.bialystok.pl),

  pobrać bezpłatną publikację pdf:
„Przygody dzielnego niedźwiadka Szczepana”

Ogólne informacje
http://zaszczepsiewiedza.pl/przygody-niedzwiadka-szczepana/
Książka http://zaszczepsiewiedza.pl/wpcontent/uploads/2017/12/Przygody-DzielnegoNiedzwiadka-Szczepana.pdf
Audiobookhttp://zaszczepsiewiedza.pl/wpcontent/uploads/2017/12/Przygody-DzielnegoNiedzwiadka-Szczepana.mp3

„Zaszczep się wiedzą o szczepieniach. Propozycje zajęć z profilaktyki chorób zakaźnych dla uczniów przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Ogólne informacje
https://szczepienia.pzh.gov.pl/zaszczep-sie-wiedza-o-szczepieniach-publikacja-ze-scenariuszami-lekcji-dla-nauczycieli-na-temat-szczepien/
Książka http://zaszczepsiewiedza.pl/wpcontent/uploads/2019/12/Zaszczep-si%C4%99-wiedzao-szczepieniach-E-BOOK.pdf